FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Co obejmuje ubezpiecznie

Wyjazdy a wirus Covid

Limity bagażowe – przejazdy autokarem

Limity bagażowe przysługujące każdemu pasażerowi (z wyjątkiem dzieci do lat 2):
  • 1 torba podróżna lub walizka/os.
  • 1 sztuka niewielkiego bagażu podręcznego o wymiarach 40x40x40 cm /os.

Uwaga: obsługa może odmówić zabrania dodatkowych sztuk bagażu z powodu braku miejsca w lukach bagażowych. W przypadku zabrania dodatkowej sztuki bagażu pobierana jest opłata 40 €/1 szt.  

Założyłem rezerwację przez www - kiedy dostanę potwierdzenie?

Po założeniu rezerwacji na naszej stronie masz czas na opłacenie zaliczki do dnia i godziny wskazanej na potwierdzeniu założenia rezerwacji. Jak tylko Twoja wpłata zostanie rozliczona w naszym systemie rezerwacyjnym, Twoja rezerwacja zostanie potwierdzona, a Ty dostaniesz wiadomość e-mail z dokumentami do rezerwacji. Czasem zajmuje to kilka dni (2-3), zanim przelew zostanie zaksięgowany i rozliczony, prosimy więc o chwilę cierpliwości. Ale jeśli w ciągu kilku dni (do 5 dni) od potwierdzenia rezerwacji nie dostaniesz e-maila z potwierdzeniem Twojej rezerwacji, skontaktuj się z nami.

Co zrobić, żeby po założeniu rezerwacji dokupić dodatkowe ubezpieczenie lub inne świadczenia?

Jeśli rezerwowałeś przez stronę www, zaloguj się do panelu Klienta - jest tam możliwość dokupienia karnetów i ubezpieczeń, w ramach tego, co jest dostępne dla kupionej przez Ciebie wycieczki. Dodatkowe świadczenia możesz dokupić do tygodnia przed wyjazdem.

Jak zalogować się do panelu klienta?

Przycisk „panel klienta” znajduje się mniej więcej w środku górnej części strony.

Jeżeli dokonałeś już kiedyś rezerwacji przez naszą stronę www to na pewno masz panel klienta. Login to adres e-mail, który podałeś przy rezerwacji a tymczasowe hasło otrzymałeś mailem w momencie jej dokonania. Użyj go, jeśli nie zmieniłeś na inne. Jeśli masz wątpliwości wystarczy kliknąć „nie pamiętam hasła”.

Jeżeli dokonywałeś wcześniejszych rezerwacji inną droga niż przez www – prawdopodobnie nie posiadasz konta - w tym przypadku użyj opcji „zarejestruj”. Po podaniu adresu mail, telefonu i numeru dokonanej rezerwacji otrzymasz tymczasowe hasło – używaj go lub zmień na własne.

Jeśli masz problem z rejestracją - napisz do nas: kontakt@comfortclub.pl.

Ile mam dopłacić do całości rezerwacji?

Kwota wpłaty głównej, dopłaty oraz terminy znajdują się na umowie. Jeśli zakładałeś rezerwację bezpośrednio u nas, swoje płatności możesz sprawdzić także na stronie www (panel klienta ->sprawdź dopłatę). Jeśli rezerwowałeś w jednym z naszych biur agencyjnych, skontaktuj się ze swoim sprzedawcą. Nasi agenci mogą sprawdzić kwotę dopłaty w systemie rezerwacyjnym. Dopłaty do całości trzeba dokonać najpóźniej na 21 dni przed wyjazdem.

Czy za rezerwację mogę zapłacić kartą kredytową?

Tak - rezerwując przez naszą stronę internetową przy zapłacie zaliczki trzeba wybrać typ płatności "płacę z PAYU" - oprócz przelewów bankowych dostępna jest opcja zapłaty kartą kredytową (Visa, Mastercard). Jeśli zapłacisz kartą zaliczkę 30%, dopłaty do 100% oraz płatność za dodatkowe usługi dodawane do istniejącej rezerwacji trzeba dokonać przelewem.

  • tradycyjnym na indywidualne konto bankowe widoczne w panelu klienta - "zaloguj".
    lub
  • na rachunek bankowy ALIOR BANK 31 2490 0005 0000 4530 5966 7522.
    W tytule przelewu proszę podać numer rezerwacji. 

​Opłata przez PAYU możliwa jest tylko w momencie dokonywania rezerwacji.

Czy wyjazd z antenowy z danego miasta będzie potwierdzony? 

Dojazdy antenowe po Polsce realizowane są dla minimum 6 osób. Wszyscy Klienci, którzy chcą korzystać z dojazdów antenowych na terenie Polski i Czech, są zobowiązani do wcześniejszego zarezerwowania przejazdu antenowego (musi być widoczny na umowie). 
Niektóre przejazdy antenowe na terenie Polski realizujemy przy współpracy z firmą FlixBus lub innymi przewoźnikami. W takim przypadku obowiązuje regulamin przewozu firmy realizujacej dane połącznie. Potwierdzenia godzin wyjazdu i bilety na Flixbus i innych przewoźników wysyłamy 1-2 dni przed wyjazdem na e-mail podany w rezerwacji.
(W przypadku małej ilości osób dojazd do Katowic lub innego punktu przesiadkowego może być realizowany komunikacja zastępczą typu: Flixbus lub PKP).
Wyjazdy z miast: Poznań, Opole, Rzeszów, Tarnów - wymagają dodatkowego potwierdzenia ze strony tour operatora/organizatora.
Dla wyjazdów grudniowych i 03.01.2021 oraz od 19.03.2021 do końca sezonu godziny i trasa przejazdu mogą się różnić w zaleznosci od ilości chętnych: potwierdzenie godzin i miejsc wyjazdów przeslemy drogą elektroniczną na adres email osoby kontaktowej w rezerwacji do godziny 12:00 w środę poprzedzająca wyjazd.
 
Potwierdzenie godzin i miejsc wyjazdów prześlemy drogą elektroniczną na adres e-mail osoby kontaktowej w rezerwacji na 3 dni przed wyjazdem

O której jest powrót do danego miasta (Krakowa, Wrocławia, itd.)? 

Godziny wyjazdu w drogę powrotną podaje każdorazowo rezydent w trakcie realizowanego turnusu. Ze względu na zmienne warunki drogowe, pogodowe itp. nie jesteśmy w stanie podać dokładnej godziny powrotu do Polski, ale mniej więcej można zakładać podobny czas podróży, jak podczas wyjazdu z Polski. Szczegółowe informacje na bieżąco podaje pilot w autokarze. 

Jakie dokumenty trzeba zabrać ze sobą na wyjazd?

Koniecznie dokumenty tożsamości (paszporty lub dowody osobiste) dla wszystkich uczestników, także tych najmłodszych. Sprawdź datę ważności paszportu/dowodu osobistego! Ponadto weź ze sobą voucher (przesyłany e-mailem przy potwierdzeniu rezerwacji, także do pobrania z panelu Klienta) i bilet lotniczy. Jeśli dostałeś e-mailem także voucher na karnety - koniecznie weź go ze sobą! Jeśli nie otrzymałeś takiego vouchera oznacza to, że nie jest potrzebny  Przydać się może także karta EKUZ  - więcej na ten temat w dziale Ubezpieczenia.

Od kiedy działa moje ubezpieczenie?

Dojazd własny - klienci podróżujący dojazdem własnym są objęci ubezpieczeniem od godziny 00:00 w dniu rozpoczęcia pobytu w hotelu/apartamencie do godziny 23:59 w dniu zakończeniu pobytu, wg dat pobytu wymienionych na Umowie - Zgłoszeniu. Jeśli potrzebny byłby dłuższy zakres działania ubezpieczenia (np. chcecie zwiedzić coś po drodze), należy wykupić dodatkowe ubezpieczenia KL, NNW, bagaż. 
Autokar i samolot – klienci podróżujący dojazdem zorganizowanym są objęci ubezpieczeniem od momentu rozpoczęcia podróży do momentu zakończenia wyjazdu (przez cały okres podróży i pobytu na miejscu). Więcej informacji o ubezpieczeniu znajdziesz na stronie Ubezpieczenia. 

Jak i kiedy otrzymać fakturę za wyjazd.

Aby otrzymać fakturę  VAT-marża za zakupiony wyjazd prosimy o przesłanie maila na adres ksiegowosc@wygodatravel.pl.

Faktury wystawiane są na mailową prośbę klienta po zaksięgowaniu całości wpłat za rezerwacje i odsyłane w pdf zwrotnie na maila.

Dane do faktury, które są potrzebne:
- imię, nazwisko i adres osoby, na którą dana faktura ma być wystawiona ( fv wystawiamy na klienta, uczestnika bądź zakład pracy)
- nr rezerwacji, do którego faktura ma się odnosić,
- uwagi do faktury jakie Klient życzy sobie na tej fakturze zgodne z dokonaną rezerwacją (np.: dopisek wczasy, wypoczynek zorganizowany, impreza turystyczna, rozbicie kwot na uczestników – zgodnie z rezerwacją).

Dodatkowe informacje:

Na fakturach znajduje się zapisy:  termin wyjazdu, miejsce, usługa turystyczna, kwota rezerwacji.
Istnieje możliwość otrzymania faktury proforma  za rezerwacje przed dokonaniem zapłaty (na całą kwotę rezerwacji).

Czy mogę zapłacić w euro?

Nie (wyjątkiem są umowy grupowe).

Panel klienta: logowanie się i korzyści:

W swoim panelu klienta znajdziesz informacje o zarezerwowanych wyjazdach, dopłatach i terminach oraz będziesz miał możliwość dokupienia takich składników jak ubezpieczenia czy karnety. Więcej na ten temat w punkcie 6.

Jakim autokarem pojadę i jak go rozpoznam? 

Wygoda od lat współpracuję z czołowymi przewoźnikami w Polsce. Wszystkie autokary są wyposażone w barek, toaletę, TV. Na przedniej szybie znajduje się tablica z logotypem, nazwą biura oraz kierunkiem docelowym. Miejsca w autokarze przydzielane są w biurze a informacji o nich udziela pilot.

Czy mogę dostać numer telefonu do pilota/kierowcy?  

Niestety nie ma możliwości podania numeru telefonu do kierowcy. W nagłych przypadkach i problemach należy się kontaktować pod numerem +48 500 069 732.

Termin i sposób zapłaty za rezerwację

Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest terminowe opłacenie zaliczki w wysokości wskazanej na umowie. Po opłaceniu zaliczki dopłata do 100% wartości rezerwacji musi nastąpić nie później niż 21 dni do daty rozpoczęcia wycieczki. W przypadku rezerwacji zakładanych na mniej, niż 21 dni przed wyjazdem zaliczka wynosi 100% wartości rezerwacji.

Wpłaty zaliczki można dokonać za pomocą elektronicznego systemu płatności PAY U z poziomu konta klienta w formie e-przelewu, przelewu tradycyjnego, płatności kartą płatniczą lub poprzez przelew tradycyjny na indywidualne konto bankowe. Numer ten tworzony jest w momencie zakładania rezerwacji i widoczny w panelu klienta.

Dopłata do 100% jest możliwa tylko poprzez przelew tradycyjny na indywidualne konto bankowe.